Uwaga! Jesteś / byłeś MVP?

Chciałbyś dodać lub zmienić
dane na swój temat? Użyj
formularza kontaktowego

FAQ

Czym jest tytuł MVP?

Tytuł Microsoft Most Valuable Professionals (MVP) to nagroda przyznawana przez firmę Microsoft dla wyjątkowych specjalistów IT oraz developerów za ich nieprzeciętną wiedzę oraz za wkład w rozwój Społeczności IT, której stanowią trzon.

Jak mogę zostać MVP?

Nie ma prostego przepisu, planu czy sposobu, który jednoznacznie mógłby zagwarantować otrzymanie tytułu MVP. Jeśli Twoja przygoda ze Społecznością IT (offline bądź online) zaczęła się niedawno, nie oczekuj że staniesz się jednym z liderów z dnia na dzień. Zapracowanie na to, by Twoja osoba zyskała szacunek i powszechną rozpoznawalność wymaga czasu. Więcej na ten temat przeczytaj tutaj.

Jak przyznawany jest tytuł MVP?

Tytuł MVP przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft spośród osób nominowanych do tego tytułu.

Na jak długo wyróżniona osoba otrzymuje tytuł MVP?

Tytuł MVP przyznawany jest na rok czasu za dotychczasową działalność. Czas pomiędzy poszczególnymi nominacjami uważany jest za okres, w którym posiadacze certyfikatów mogą legitymować się aktualnym tytułem MVP z danego roku oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami z tym związanymi.

Po co Microsoft przyznaje MVP?

Microsoft wierzy, że prężna, aktywna społeczność użytkowników jest kluczem do tego, żeby maksymalizować potencjał klientów i zwiększać ich korzyści z inwestowania w rozwiązania IT. Tytuł MVP przyznawany jest tym, którzy swoją działalnością wywarli istotny, pozytywny wpływ na techniczną społeczność. Microsoft chce, by liderzy społeczności wiedzieli, że ich wysiłek jest dostrzegany i doceniany - MVP to właśnie forma podziękowania za dotychcasowe osiągnięcia oraz motywacja i wsparcie do dalszej aktywności.

Czy MVP są opłacani przez Microsoft?

Nie. Microsoft oferuje różnorodne wsparcie, między innymi w postaci oprogramowania, ale program MVP nie przewiduje żadnych gratyfikacji finansowych.

Czy MVP są ekspertami w zakresie wszystkich technologii Microsoft?

Nie. Mimo, że wielu z nich ma dogłębną wiedzę z wielu produktów, rozwiązań i technologii MS, nie są oni ekspertami z całego zakresu oferty Microsoft.

Czego Microsoft oczekuje od swoich MVP?

Ponieważ nagroda i tytuł MVP opierają się na kryteriach uwzględniających działalność dotyczasową, Microsoft nie oczekuje od MVP niczego więcej poza dalszym utrzymywaniem profesjonalizmu i respektowaniem zasad, których oczekuje się od wszystkich aktywnych uczestników społeczności internetowych Microsoftu.

Gdzie mogę szukać informacji na temat wszytkich MVP na świecie?

Lista obecnych MVP jest dostępna na stronie http://mvp.microsoft.com.