Uwaga! Jesteś / byłeś MVP?

Chciałbyś dodać lub zmienić
dane na swój temat? Użyj
formularza kontaktowego

Dariusz Porowski

Dariusz
Porowski

Konsultant techniczny, Trener technologii. Prowadzi firmę konsultacyjno-wdrożeniową Merago. Posiada certyfikaty MCT, MCITP, MCTS, MCSA, MCP. Specjalista w obszarze technologii serwerowych, infrastruktury oraz wirtualizacji opartej o rozwiązania firmy Microsoft. Pasjonat rozwiązań szeroko pojętej wirtualizacji, chmur prywatnych, dynamicznych środowisk IT oraz narzędzi z rodziny System Center.

Występuje jako prelegent na spotkaniach społeczności IT, konferencjach oraz warsztatach. Prowadzi blog technologiczny pod adresem http://blog.porowski.pro.

Prywatnie miłośnik kolarstwa górskiego, trekkingu górskiego, wspinaczki, narciarstwa oraz tańców głównie przy kubańskich rytmach.

Nominacje

2011-01 - 2016-01 (Virtual Machine)


Moja codzienna praca oraz zainteresowania zawodowe skupiają się w obszarze technologii serwerowych, infrastruktury oraz wirtualizacji opartej o rozwiązania firmy Microsoft.

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi, gdzie ukończyłem kierunek Informatyka o specjalizacji Teleinformatyka. Temat mojej pracy dyplomowej to "Business Intelligence w SQL Server 2008 na przykładzie analizy aplikacji typu Service Desk". Z "BIajem" na dzień dzisiejszy nie mam za dużo wspólnego, ale jest to temat dla mnie ciekawy poza zawodowo i czasem lubię sobie zrobić jakąś kostkę ;-) Pasjonuję się rozwiązaniami szeroko pojętej wirtualizacji, chmur prywatnych, dynamicznych środowisk IT oraz narzędzi i produktów z rodziny System Center.

W miarę wolnego czasu staram się angażować w projekty społecznościowe związane z IT. Poprzez zaangażowanie w społeczność IT, firma Microsoft postanowiła mi przyznać tytuł MVP w kategorii Virtual Machine.

Prywatnie, w czasie wolnym jak oderwę się od komputerów, uprawiam amatorsko kolarstwo górskie, uskuteczniam zabawę głównie przy Kubańskich rytmach oraz uprawiam wspinaczkę i trekking.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz nawiązać kontakt to pisz śmiało :-)