Uwaga! Jesteś / byłeś MVP?

Chciałbyś dodać lub zmienić
dane na swój temat? Użyj
formularza kontaktowego

Kazimierz Kuta

Kazimierz
Kuta

Obecnie kończy studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w firmie WebService Solidex Group w Krakowie, gdzie zajmuje się prowadzeniem projektów informatycznych. Prywatnie administrator i aktywny członek społeczności CodeGuru.pl oraz jeden z redaktorów portalu itCore.pl gdzie aktywnie dzieli się swoją pasją i doświadczeniem.

Nominacje

2007-07 - 2010-07 (Visual C#)


1. Od kiedy interesujesz się technologią Microsoft .NET i co Cię do niej przekonało?

Moja przygoda z technologią Microsoft .NET rozpoczęła się na trzecim roku studiów, kiedy kupiłem książkę Microsoft Visual C# .NET. Wtedy też zaczęła się moja przygoda z programem Microsoft Student Partner, do udziału w którym zaprosił mnie Karol Wituszyński. Opiekował się on działem akademickim w Microsoft i przekonał mnie do tej technologii, jak również do tego, że warto dzielić się zdobytą wiedzą z innymi.

2. Jak zostałeś MVP?

To nie jest chyba pytanie do mnie. Nigdy specjalnie nie starałem się o ten tytuł, wiadomość o nominacji była dla mnie miłym zaskoczeniem. Przypuszczam, że nominacja to zasługa mojego udziału w tworzeniu społeczności CodeGuru.pl.

3. Co sądzisz o programie MVP w Polsce?

Program MVP w Polsce to przede wszystkim ludzie z niebagatelną wiedzą, których łączy pasja oraz chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Możliwość dołączenia do ich grona jest dla mnie nobilitacją i mobilizuje do jeszcze większego wysiłku.

4. Jak zachęciłbyś innych do tego, aby starać się o MVP?

Nagroda MVP to możliwość używania rozpoznawalnego na całym świecie tytułu. To możliwość nawiązania kontaktów z pasjonatami i profesjonalistami z całego świata. To także ułatwiony kontakt z programistami pracującymi w Microsoft nad najnowszymi technologiami.

5. Jakich technologii .NET używasz w pracy?

W mojej codziennej pracy używam ASP.NET do budowania aplikacji Web. Technologia .NET daje się w sposób stosunkowo łatwy zintegrować z istniejącymi systemami u klientów, co jest jej niewątpliwym atutem. W ostatnim czasie odkrywam też możliwości Windows SharePoint Services w wersji 3.0, które znakomicie przyśpieszają budowę aplikacji przeznaczonych dla środowisk intranetowych.

6. Którą technologię uważasz za technologię przyszłości i jak widzisz kierunek rozwoju technologii?

Technologia przyszłości to technologia intuicyjna. Myślę, że doskonałym przykładem będzie tutaj Microsoft Surface. Jest to odejście od sposobu komunikowania się z komputerem przy pomocy klawiatury i myszki na rzecz gestów wykonywanych przy pomocy palców dłoni. I co najważniejsze taki interfejs może być obsługiwany przez kilku użytkowników jednocześnie. Myślę, że ta i podobne technologie są przyszłością komputerów. To dzięki nim komunikacja z komputerem będzie bardziej przyjazna i naturalna.

7. Czy wyobrażasz sobie życie bez komputera?

Trudno jest sobie wyobrazić życie bez komputera, kiedy te wdzierają się do każdego aspektu naszego życia. Staram się nie uzależniać od komputerów , ale według mojej dziewczyny średnio mi się to udaje. Jest to tym trudniejsze, gdy komputer jest narzędziem codziennej pracy. s

8. Co robisz w wolnym czasie?

Jak dopisuje pogoda wybieram się z przyjaciółmi na rower. Przez Jurę krakowsko-częstochowską, gdzie mieszkam, przeplata się mnóstwo ścieżek rowerowych, tak więc jest w czym wybierać. Uwielbiam też gotować, najlepiej w dużych ilościach… Ostatnio odkrywam uroki kuchni japońskiej.

9. Jaką masz ulubioną książkę?

Lubię czytać książki T. Pratchetta. Seria książek Ze Świata Dysku jest czymś, do czego wracam z miłą chęcią.

10. Jakie masz hobby?

W chłodne, jesienne wieczory gram na gitarze basowej. Moją pierwszą gitarę basową kupiłem w drugiej klasie liceum Był to stary dobry Defil model Luna 2. Gitara miała powykrzywiany gryf i wytarte, trzeszczące potencjometry, ale mimo to jej brzmienie mam cały czas w pamięci.