Uwaga! Jesteś / byłeś MVP?

Chciałbyś dodać lub zmienić
dane na swój temat? Użyj
formularza kontaktowego

Konrad Sagała

Konrad
Sagała

Konrad od 18 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Do jego specjalności należą: projektowanie i zarządzanie systemami usług pocztowych i pracy grupowej MS Exchange, MS Active Directory. Twórca Polskiej Grupy Profesjonalistów i Użytkowników Exchange PEPUG. Posiada certyfikaty MCSE (od 2000 r), MCSE+M, MCSE+S, MCITP:EMA2007/EMA2010/Windows2008/Vista/W7/Windows2008R2VA, MCTS:OCS/EBS2008/SBS2008/SCOM/Virtualization/WSS3.0/ISA2006. Jest również MCT.

Nominacje

2007-04 - ? (Office Servers and Services)


1. Od kiedy interesujesz się technologią Microsoft i co Cię do niej przekonało?

Technologiami Microsoft interesuję się już ponad 20 lat – począwszy od DOS-u, poprzez Windows 3.1 i 95 aż do Windows 2008 (no i oczywiście kolejne wersje systemu Exchange). Są ciekawe i użyteczne, z każdą nową wersją coraz ładniejsze i więcej w nich użytecznych funkcji. Kiedy czasem napotykam maszynę z Windows NT, widzę ogromną różnicę jaka się dokonała w ostatnich latach. Bardzo jestem ciekaw kolejnych edycji systemu.

2. Jak zostałeś MVP?

Przez długi czas brakowało mi możliwości dzielenia się wiedzą i doświadczeniami przez pasjonatów systemu pocztowego. Dawanie porad na forum WSS mi nie wystarczało, więc założyłem grupę użytkowników Exchange PEPUG. Prowadziłem spotkania i warsztaty, wydawałem newsletter. Po jakimś czasie Microsoft zauważył moje starania i nagrodził mnie.

3. Czym zajmuje się MVP w Polsce?

Pracą, udzielaniem porad i pisaniem bloga :) Przynajmniej ja tak robię.

4. Co sądzisz o programie MVP w Polsce?

Jest stosunkowo młody, ale dużo w nim ciekawych ludzi, znajdujących czas i zapał dla innych. Dzięki niemu poznałem wielu świetnych specjalistów.

5. Jak zachęciłbyś innych do tego, aby starać się o MVP?

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to dla mnie przyjemność. Świadomość, że ktoś to docenia i nagradza jest dodatkowym bodźcem do pomocy innym. Pomagając innym można dodatkowo pogłębić znajomość wydawałoby się, że już znanych technologii i spojrzeć na technologię z innej perspektywy.

6. Jakich technologii używasz w pracy?

Vista, SBS, Outlook, samochód :). Wszystko co ciekawe i przydatne. Czasem tylko po to żeby zweryfikować opinię innych lub sprawdzić jak ze sobą produkty współdziałają.

7. Którą technologię uważasz za technologię przyszłości i jak widzisz kierunek rozwoju technologii?

Trudne pytanie, na pewno najciekawsze są technologie jeszcze nieodkryte. Mam nadzieję, że postęp nie będzie tak szybki, żeby specjaliści IT przestali być potrzebni.

8. Czy wyobrażasz sobie życie bez komputera?

Coraz trudniej, bez Internetu i komputera życie nie jest takie ciekawe.

9. Co robisz w wolnym czasie?

Staram się spędzać czas z dziećmi i żoną.

10. Jaką masz ulubioną książkę?

„Władca pierścieni”, chociaż lubię wiele różnych powieści, to jednak Tolkien jest mi szczególnie bliski. Z polskich pisarzy uwielbiam Sapkowskiego i Pilipiuka.

11. Jakie masz hobby?

Żeglarstwo, koszykówka i taniec. W dowolnej kolejności. Chociaż niestety ostatnio coraz mniej czasu na zajmowanie się hobby.