Uwaga! Jesteś / byłeś MVP?

Chciałbyś dodać lub zmienić
dane na swój temat? Użyj
formularza kontaktowego

O programie MVP

Patrząc w skali globalnej mamy do czynienia z rosnącą liczbą ludzi, którzy wykazują niezrównaną pasję i chęć pomocy innym poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem technicznym, wskazówkami, poradami i imponującą wiedzą na temat technologii Microsoft. Ich działanie to trzon funkcjonowania internetowej społeczności użytkowników, klientów i partnerów działających aktywnie w ramach grup offline i innych obszarów skupiających wokół siebie IT Pro i Developerów. To właśnie oni pomagają ludziom osiągać szczyty własnego potencjału, możliwego do wykorzystania dzięki ponadprzeciętnej znajomości produktów i technologii Microsoftu. Najlepsi z najlepszych, aktywni uczestnicy tej technicznej społeczności nagradzani są tytułami Microsoft Most Valuable Professionals (MVP).

W jaki sposób można zostać MVP? Nie ma jednego, pewnego sposobu gwarantującego otrzymanie tego tytułu. To na co jednak Microsoft zwraca szczególną uwagę to po pierwsze niekwestionowana, bardzo profesjonalna wiedza z zakresu przynajmniej jednego produktu Microsoft. I tu sprawa jest dość jasna. Po drugie aktywna działalność w ramach Społeczności IT. Form tej działalności jest bardzo wiele. Można działać w ramach społeczność online uczestnicząc w forach, dyskusajch, prowadząc bloga czy poprzez pisanie artykułów. Można działać również w ramach grup pasjonackich (grup offline) prowadząc prelekcje, wykłady czy biorąc udział w ciekawych dyskusjach podczas spotkania. Można też samemu założyć grupę. Ważne jest jedno – dzielenie się swoją wiedzą z innymi .

Tytuł MVP przyznawany jest przez Microsoft na 12 miesięcy za dotychczasową działalność indywidualną. Czas pomiędzy poszczególnymi nominacjami uważany jest za okres, w którym posiadacze nagrody mogą legitymować się aktualnym tytułem MVP z danego roku oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami z tym związanymi.

Kim są MVP

Laureaci nagrody Microsoft Most Valuable Professionals (MVP) to pasjonaci, wyjątkowi specjaliści i profesjonaliści szeroko rozpoznawani w Społeczności IT. Charakteryzuje ich ogromne zaangażowanie, aktywność, pasja, celność spostrzeżeń i wypowiedzi oraz chęć dzielenia się swoim bogatym doświadczeniem technicznym z innymi oraz stałe wpieranie społeczności gromadzącej się wokół Microsoft.